CZ | EN

Pestrý závodní víkend v Brucku

Motokárová trať Speedworld v rakouském Brucku se ve dnech 15. – 18. července stala dějištěm 3. závodu MP a MSR, který po celý víkend provázelo proměnlivé počasí v podobě střídajících se vysokých letních teplot a silných dešťů.

Ve třídě ROK startoval za MS KART Racing Team Tomáš Filipenský s číslem 88, který zajel nejrychlejší čas v sobotním měřeném tréninku. Velmi dobře jel i v neděli, kdy vyhrál všechny bodované jízdy a stal se celkovým vítězem. Úspěšný byl také Filip Rabas, jeden z nejmladších členů našeho týmu, který zvítězil v kategorii Rotax Micro Max bez licence. Z měřeného tréninku ho sice vyřadila technická závada, ale Filip se s tím dokázal poprat a v bodovaných jízdách bral P2, P1 a P1.

V kategorii KZ2 hájil barvy MS Jiří Šafránek, který ukazoval stabilní výkony po celý víkend. V měřeném tréninku obsadil 4. příčku a stejného umístění dosáhl i v prvních dvou jízdách, po kterých následovalo pěkné 3. místo v posledním finále. Celkově Jirka skončil jako čtvrtý. Ve třídě KZ2-Veteran si Jan Šafránek v měřeném tréninku vyjel 3. čas ve své kategorii. V neděli byl Honza ve formě a k druhému místu z první bodované jízdy přidal ještě dvě vítězství! Super výkon a celkově první místo ve své kategorii, blahopřejeme.

Silné zastoupení podvozků MS KART bylo ve třídě Rotax DD2 Masters, kde se tentokrát nejvíce se dařilo Davidu Kadlecovi. 2. místo v měřeném tréninku a stejný výsledek i ve všech jízdách znamenalo druhý stupínek na bedně. Dalším úspěšným jezdcem v této kategorii byl Vilém Hene, který potvrdil svou formu a druhý víkend za sebou bral pódiové umístění, tentokrát v podobě pěkného 3. místa po výsledcích P4, P3 a P3. Čtvrtou a pátou příčku obsadili další 2 jezdci na MS Kartu – Kamil Kubera a Lukáš Devera (oba z týmu JM KART). Na 3. místě v kategorii DD2 skončil maďarský jezdec Adam Kovacs z týmu Kancsar Racing.

Tomáš Javůrek si v měřeném tréninku třídy Rotax Max Junior zajistil 6. čas a v bodovaných jízdách skončil dvakrát na 5. pozici. V poslední jízdě, po krásném souboji o 3. místo, projel cílem jako čtvrtý. Natálka Kadlecová zajela parádní 4. místo v měřeném tréninku. V následných jízdách se pak sice ukázalo málo zkušeností této nadějné mladé jezdkyně, která závodí prvním rokem, ale pohár za 1. místo v kategorii nelicencovaných jezdců ji velmi potěšil. Rozálka Rabasová skončila jako 4. ve třídě Mladí 50.

Úspěšní byli také jezdci závodního týmu JM KART: Jakub Kubera – P3 Rotax Mini Max, Vít Kubera – P5 Rotax Micro Max a Kryštof Kyllar – P3 Baby 60. Gratulujeme!

Děkujeme všem jezdcům, mechanikům a rodičům za dobrou týmovou spolupráci a firmě Machač Motors za přípravu motorů. Za skvělé fotky děkujeme Jakubovi Rovnému a RACE SK.