CZ | EN

Harpham vítězí v British Superkart GP!

Lee Harpham a jeho tým mají za sebou fantastický víkend na okruhu v Donington Parku, kde se ve dnech 25. – 26. září jel tolik očekávaný vrcholný závod sezóny British Superkart Grand Prix.

Přestože byl Lee ve volných trénincích nejrychlejším jezdcem na trati, v kvalifikaci skončil až na 4. místě, a to kvůli defektu zadní pneumatiky, která 4 kola před koncem praskla. První závod proběhl fantasticky, Lee se ujal vedení a zvítězil s náskokem 8,8 sekundy!  Druhý závod byl těžký, přesto Lee projel cílovou čarou na druhém místě a zajistil pole position do finále GP.

Nedělní závod GP byl extrémně napínavý a publikum bylo svědkem vzrušujících bitev na trati a jízdních manévrů. Několik kol Lee tvrdě soupeřil a střídal se ve vedení s talentovaným Liamem Morleym. Byla to úžasná jízda až do chvíle, než se krátce před cílem kvůli nebezpečné situaci na trati ukázala červená vlajka. Po opětovném rozjetí závodního pole následoval 4 minutový sprint: „Liam se ujal vedení ve druhém kole poté, co jsem udělal chybu a já věděl, že se prostě musím o něco pokusit a že na to mám už jen poslední dvě vracečky. Povedl se mi opravdu mega výjezd z Melbourne zatáčky a mou jedinou šancí byla poslední vracečka… tak jsem to tam poslal a vyplatilo se to!“ líčil po vítězném závodě šťastný Lee.

Velké poděkování patří Davu Harveymu z Harvey Motorsport za poskytnutí skvělé a spolehlivé techniky MS KART – Harvey VM. Děkuji také Rodu Harphamovi za veškerou tvrdou práci a Paulu Wheatleymu z NGK Spark Plugs za podporu.

Za podporu v zákulisí děkuji Emm Cooperové, Olivii a mamince.

Start závodní sezony v Lonatu

Čtveřice závodníků MS KART Racing Teamu má za sebou první ostrý závod sezóny 2024, a to v silně obsazeném závodě Trofeo Andrea Margutti na horké italské půdě

Marek Punčochář – BABY 60

Marek Punčochář začal s motokárami ve třech letech a od té doby se z nich stal víc než jen koníček. Se sny o tom, že se jednou stane jezdcem

Lukáš Babáček – ROK Junior

2. sezóna v kategorii ROK Junior čeká našeho dalšího závodníka MS KART racing teamu Lukáše Babáčka. V této kategorii se zatím představil 2x a vždy z toho bylo pódiové umístění.

Jakub Kadlčák – KZ2

S radostí vám představujeme našeho dalšího jezdce pro sezónu 2024!  Jakub Kadlčák je továrním pilotem MS KART racing teamu již 3. rokem. Je dvojnásobným mistrem České