CZ | EN

2. závod MP&MSR: trojí vítězství pro MS KART Racing Team!

Motokárová trať Speedworld v rakouském Brucku se ve dnech 3. – 5. června stala dějištěm 1. závodu RMC ČR, MP a MSR. V horkém letním počasí se jezdcům týmu MS KART podařilo získat tři vítězství a mnoho dalších pódiových umístění!

Týmová jednička Jakub Kadlčák #153 startující v královské kategorii KZ2 byl ve formě a stejně tak i jeho motor a podvozek, který se mu spolu s mechaniky podařilo špičkově naladit na horkou a mimořádně nagumovanou trať. V sobotním měřeném tréninku zvítězil Kuba s náskokem 2 desetin vteřiny a zajistil si pole position do první jízdy. Odstartoval sice jako druhý, ale podařilo se mu předjet a projet cílem na P1. Druhá jízda byla také vítězná stylem start-cíl a ve třetím finále si vedoucí pozici musel opět strategicky vybojovat: dechberoucí předjížděcí manévr vyšel a Kuba si dojel pro krásné a zasloužené vítězství!

Jirka Šafránek #46 zajel v měřeném tréninku KZ2 pátý čas, první jízdu dokončil na P5, druhou nedokončil a ve třetím finále skončil na P8.

V měřeném tréninku třídy KZ2 Veterán byl nejrychlejším jezdcem Jan Šafránek #69. V první nedělní jízdě se Honza kvůli horšímu startu propadl, ale nakonec skončil jako třetí. Ve druhé jízdě si o jednu příčku polepšil a stejný výsledek P2 zajel i v poslední jízdě. Celkově parádní 2. místo!

Tomáš Javůrek #433 předvedl pěkný výkon v ROTAX DD2. Ve všech finálových jízdách si Tom dojel pro P4, opět vylepšil časy a přiblížil se k top trojce. Jen tak dál!

Ve třídě DD2 Masters dominoval Martin Konopka #181. Byl rychlý a zvítězil ve všech finálových jízdách, blahopřejeme!

Tomáš Filipenský #88 tento víkend také patřil k nejlepším ve své kategorii, dokazují to 3 vítězství ve třídě ROK. Super!

V kategorii ROTAX Micro Max startovalo sourozenecké duo Rozalie Rabasová #76 a Filip Rabas #77. Rozárka získala pěkné 3. místo v kategorii jezdců bez licence a Filip skončil celkově na P8 mezi jezdci s licencí.

Natálie Kadlecová #237 vybojovala v silně obsazené kategorie ROTAX Junior P12 a Ondřej Umlauf #14 skončil jako desátý ve třídě BABY.

Výsledky dalších jezdců startujících na podvozku MS KART:

P9 #903 Lukáš Konopka/K KART – MINI 60
P4 #16 Petr Vojta – KZ Veteran
P1 #96 Petr Vojta KZ2 bez licence
P1 #79 Jan Dostál/DOSS KART – ROTAX Micro Max bez licence
P8 #227 Vojtěch Fulín/DOSS KART – ROTAX Junior bez licence
P5 #95 Václav Rumlena – Mladí 50
P6 #478 Christopher Ste Oslanec/KANCSAR RACING – ROTAX DD2
P2 #488 Lukas Doležal/DOSS KART – ROTAX DD2 bez licence

Děkujeme jezdcům MS KART Racing Teamu i všem ostatním, kteří startovali na podvozcích značky MS! Velké poděkování patří mechanikům a rodičům za skvělou týmovou práci, firmě Machač Motors za přípravu motorů a RACE.SK za super fotky.

Max Karhan v 1. závodě DKM

Předchozí závod WSK v Sarnu byl pro vstup do nové sezony s novou technikou hodně náročný, ale pro Maxe dost důležitý k získání potřebných zkušeností. Dalším závodem sezony

3 vítězství pro Harphama v Cadwellu

První kolo britského šampionátu superkartů v Cadwell Parku ja za námi a byl to prostě mega víkend! Díky některým změnám na podvozku Harvey motorsport MS KART jsme

Dobré výsledky pro JDR v Rowrahu

V dalším kole seriálu UKC v anglickém Rowrahu skončil Liam Hartley na 4. místě v Mini Max. Liam byl po celý víkend velmi rychlý. Ve své super rozjížďce

X